Kancelárske šošovky

Kancelárske šošovky

Užite si pohodlné videnie v práci.

Dovoľte nám predstaviť vám kolegu, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť: Kancelárske šošovky ZEISS boli špeciálne navrhnuté do kancelárie a na pozorovanie obrazovky, aby sa vaše oči veľmi neunavili. Tieto šošovky vám pomôžu zvýšiť koncentráciu a pracovať tak,  aby sa vaše oči zbytočne nenamáhali.

Všetko na dohľad.

Ľudia si túto zmenu začnú obvykle všímať vo veku 35 rokov a viac: práca s počítačom a presúvanie pohľadu – napr. z klávesnice na monitor, alebo z kalendára na telefón – je pre oči zrazu čoraz viac namáhavejšia. Aby sme lepšie videli, máme často nesprávne držanie tela, napr. sedíme naklonení dopredu, alebo so zdvihnutou hlavou. Bolesti chrbta a krku spolu so suchými, či uslzenými očami sú iba niektoré z možných následkov. Kancelárske šošovky Zeiss tomuto očnému stresu pomáhajú predchádzať, sú vyrobené podľa vašich konkrétnych zrakových potrieb pri práci – a na rozdiel od šošoviek na čítanie, či progresívnych šošoviek – sú optimalizované na všetky vzdialenosti, ktoré potrebujete pri práci s počítačom.

Šité na mieru pre vašu prácu a pre vaše oči.
Vychutnajte si dokonalý zrak – nie len keď sedíte za počítačom.

Zaistite si pohodlné videnie v kancelárii – nech sa dívate kamkoľvek. Kancelárske šošovky ZEISS ponúkajú široké zorné pole na blízko a na strednú vzdialenosť a sú prispôsobené vašim pracovným potrebám do posledného centimetra. Tieto šošovky sú optimalizované, napr. vzdialenosti od obrazovky počítača, vzdialenosti od zákazníka či kolegu, alebo ideálne vzdialenosti na čítanie, aby sa vaše oči čo najmenej namáhali a aby ste pracovali s čo najlepším držaním tela. Pozitívne účinky si všimnete už po návrate domov.

Bolesti hlavy, chrbta, známky únavy.
Prečo nie sú šošovky na čítanie a progresívne šošovky vždy účinným riešením.

Okuliare so štandardnými šošovkami na čítanie, či progresívnymi šošovkami, zvyčajne nie sú na prácu s počítačom ideálnym riešením. Príslušné oblasti šošovky nie sú pre prácu v kancelárii vyladené. Okuliare na čítanie napríklad umožňujú optimálne videnie iba na krátku vzdialenosť – ktorá je príliš krátka na prácu s počítačom, alebo pozorovanie pracovného stola. S progresívnymi šošovkami ste na druhej strane nútený pozerať na monitor cez spodnú časť šošovky a nakláňať hlavu hore, aby ste videli ostro. Obidva typy šošoviek pri sedení vyžadujú neprirodzené držanie tela a môžu tak spôsobiť svalové napätie v oblasti chrbtice a ramien, nehovoriac o bolestiach hlavy.

Digitálny priestor vo vašich očiach. Okuliarové šošovky pre prácu v dnešnom svete.

Neboja sa žiadnej výzvy. Kancelárske okuliarové šošovky ZEISS sú vybavené technológiou Digital Inside, čo je špeciálne optimalizovaná zóna na blízko umožňujúca rýchle a pohodlné zaostrenie – tak ako keď zaostrujete medzi displejom telefónu, počítačovou obrazovkou a späť. Tieto šošovky tak pri používaní digitálnych zariadení neposkytujú len ostré videnie bez napätia, ale sú tiež výborné na čítanie kníh a časopisov. Pomáhajú predchádzať nevhodnému držaniu hlavy a znižujú očnú únavu z digitálnych zariadení.

Vaše zrakové potreby pri práci. Aká je vaša práca?

Vaše oči musia v závislosti na vašej pracovnej náplni zvládať veľmi náročné výzvy. Všeobecne rozlišujeme medzi nasledujúcimi tromi typmi pracovísk.

1. Pracovisko, kde je primárna činnosť čítanie dokumentov:

Zamestnanci, ktorých hlavnou pracovnou náplňou je čítanie dokumentov a listín – napr. architekti, redaktori, či daňoví poradcovia. Pre kancelárske šošovky týchto pracovníkov je najdôležitejšia zóna čítania a vizuálny dosah do maximálne 1 metra. Čím je väčšia oblasť čítania, tým je čítanie pre nositeľov pohodlnejšie – na rozdiel od tradičných okuliarov na čítanie, ktoré obvykle umožňujú čítanie zo vzdialenosti 40 – 50 cm.

2. Pracovisko s počítačom:

Zamestnanci zaostrujú primárne medzi klávesnicou a obrazovkou, napr. programátori, novinári či zamestnanci zákazníckych centier. Kancelárske šošovky týchto pracovníkov by mali poskytovať ostré a prirodzené videnie v rozmedzí od zóny čítania po zónu maximálne dvoch metrov – čo je optimálna vzdialenosť kancelárskeho prostredia.

3. Pracovisko, kam prichádza veľké množstvo zákazníkov:

Zamestnanci často osobne jednajú so zákazníkmi, opakovane vstávajú a vzďaľujú sa od svojho pracovného stola a taktiež pracujú s počítačom, napr. v oblasti maloobchodu či výroby. Optimálne prevedenie šošoviek týchto pracovníkov by malo poskytnúť maximálne prirodzené videnie, ktoré začína od oblasti čítania a končí vo vzdialenosti maximálne štyroch metrov.

Vaše výhody:

Pomocník ušitý na mieru!

  • Jasné, presne zaostrené videnie v blízkej a strednej vzdialenosti so širokým zorným poľom.
  • To zaisťuje uvoľnené, prirodzené videnie v kancelárii a pri všetkých ďalších úkonoch, ktoré vykonávate v blízkej až strednej vzdialenosti.
  • Najlepšie riešenie pre pohodlné držanie tela a polohu hlavy, zabraňujúce preťaženiu šije, chrbta a ramien.
  • Tieto okuliarové šošovky sú navrhnuté tak, aby vám pomohli tak v práci ako aj vo voľnom čase. ZEISS okuliarové šošovky pre prácu môžu byť prispôsobené vašim individuálnym zrakovým potrebám na blízku a strednú vzdialenosť.